Wojciech Głuch studiował w Akademii Muzycznej w Warszawie pedagogikę i dyrygenturę chóralną.


W latach 70-tych i 80-tych zajmował funkcje kierownika muzycznego teatru Rozmaitości i STS-u w Warszawie specjalizując się też w prowadzeniu warsztatów wokalnych.
Jest kompozytorem wielu musicali:
"Alicja w Krainie Czarów", "Panna Tutli Putli", "Kariera Alfa Omegi", "Czupurek", "Okno Mistrza Świata"

oraz twórcą muzyki do filmów:
"Miłość z listy przebojów" (1984), "Spokojne lata" czy też seriali TV: "Gazda z Diabelne"j (1979), "Życie Kamila Kurant"a (1982), "Królewskie Sny" oraz do spektakli dramatycznych, takich jak:
"Martwe Dusze", "Ermida" czyli "Królewna Pasterska".

Współpracował ze Studiem Opracowań Filmów w Warszawie i Telewizyjnymi Studiami Dźwięku (do połowy 1990 roku: Centralna Wytwórnia Filmów i Programów Telewizyjnych POLTEL).

Od 1990 roku jest związany z Departamentem Baletu i Teatru przy Folkuniversytecie w Göteborgu jako pedagog, pianista, aranżer.

W 1999 roku założył zespół Chorus Polonicus Gothoburgensis.

W styczniu 2013 roku otrzymał Złoty Medal Zasługi za wkład w promowanie kultury polskiej oraz integrację międzynarodową.

 

 

Helsinki

 
 
Nasz koncertowy pobyt w Helsinkach dobiegł końca. Nie obyło się bez przygód, takich jak przełożenie lotu o kilka godzin co nie pozwoliło już nam zdążyć na ambasadorski koncert w Helsinkach. Czy też konieczność poszukiwania innych połączeń zaowocowała podrożą promem do Turku i autobusem do Helsinek,  gdzie w kościele Świętej Marii wykonaliśmy drugi koncert. Był to koncert dla fińskiej Polonii. Wspaniałe przyjęcie i nasz wielki sukces

Więcej tutaj

 

Targi Książki

 

Chorus Polonicus przypomina i poleca wizytę na Targach Książki (Bookmässa 2023).

Wielce interesujące targi książki, które trwać będą w dniach od 28 września do 1 października w Geteborgu.

Polecamy wysłuchanie polskich akcentów z udziałem poety Piotra Fiedlera oraz pisarza Mikołaja Łozińskiego.

Więcej informacji tutaj.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Serdecznie zapraszamy do współpracy i kontaktu

 Chorus Polonicus Gothoburgensis 

Kontakt z nami

Dyrygent:

 

 Chorus Polonicus:

 

Wojciech Głuch 
Tfn: 0704257507
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Web: www.choruspolonicus.eu
SWISH chóru: 1234746103

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…