• Powstanie chóru
  Powstanie chóru

  Chorus Polonicus Gothoburgensis powstał w kwietniu 1999 roku przy Związku Polskich Katolików w Goteborgu, początkowo jako chór mieszany. obecnie jest to chór żeński. Założycielem chóru jest Wojciech Głuch pedagog, kompozytor i dyrygent.

 • Nasze cele
  Nasze cele

  Celem zespołu jest przyczynienie się do zachowania wśród Polonii naszych tradycji kulturowych, dzięki którym środowiska polonijne mogą się integrować. Jednocześnie staramy się przyswoić muzykę szwedzką i europejską, aby móc zaprezentować naszą jej interpretację. Obcowanie z muzyką to radość, którą chętnie dzielimy się z publicznością, również za granicą.

 • Dyrygent - Wojciech Głuch
  Dyrygent - Wojciech Głuch

  Wojciech Głuch studiował w Akademii Muzycznej w Warszawie pedagogikę i dyrygenturę chóralną. W latach 70-tych i 80-tych zajmował funkcje kierownika muzycznego teatru Rozmaitości i STS-u w Warszawie specjalizując się też w prowadzeniu warsztatów wokalnych. Jest kompozytorem wielu musicali teatralnych jak i kompozycji filmowych.... Więcej...

Hide Main content block

25-lecie pracy artystycznej

 

Szanowni Panstwo, Drodzy Polacy i Przyjaciele!Nasz zespół Chorus Polonicus Gothoburgensis właśnie w roku 2024 obchodzi swoje 25-lecie pracy artystycznej. Nasza rocznica to również 22 rocznica majowego świętowania Dnia Polonii i Polaków za granicą - święta uchwalonego w 2002 roku przez Sejm RP z inicjatywy Senatu RP. Życzmy więc sobie wspólnie wszelkiej pomyślności ku lepszym losom naszej Ojczyzny i licznej na świecie Polonii.
Staraliśmy się zawsze naszą obecnością koncertową bogatą w utwory wokalne o historycznej randze, utrwalać w naszej polonijnej świadomości znaczenie kultury i polskiej tradycji.
Nasz jubileuszowy koncert, na który serdecznie zapraszamy odbędzie się 3 października 2024 roku o godzinie 18.30 w reprezentacyjnej sali muzeum dizajnu i rzemiosła w Goteborgu Röhsska Museet - Vasagatan 39.
W związku z ograniczoną ilością miejsc, bardzo prosimy o zamawianie miejsc już teraz, przesyłając 100kr na nasz nr SWISH 1234746103 z podaniem swojego nazwiska.
Koncert nasz będzie jednocześnie artystyczą próbą generalną przed naszym wyjazdem do Bielska-Białej na jesienny festiwal i konkurs Gaude Cantum. I podobnie, jak bardzo liczymy na Państwa obecnosc na koncercie, liczymy też na przysłowiowe trzymanie kciuków za powodzenie w konkursie. Nasza podróż jest nie tylko artystycznie zobowiązującą, ale i kosztowna. Przychód z jubileuszowego koncertu przeznaczymy na pokrycie kosztów tej podróży.


Z poważaniem
Wojciech Gluch w imieniu całego zespołu Chorus Polonicus Gothoburgensis

 


Nadchodzące wydarzenia

Nasze Nagrania

Morgonen

s1

dyrygent Wojciech Głuch Link download

Värld av toner

s2
dyrygent Wojciech Głuch Link download

Fri som en fågel

s3
dyrygent Wojciech Głuch Link download

Serdecznie zapraszamy do współpracy i kontaktu

 Chorus Polonicus Gothoburgensis 

Kontakt z nami

Dyrygent:

 

 Chorus Polonicus:

 

Wojciech Głuch 
Tfn: 0704257507
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Web: www.choruspolonicus.eu
SWISH chóru: 1234746103

Zapraszamy do współpracy.

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae.

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…