Święto niepodległości - Koncert na Heden

  

 

   

 

Z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zespół Chorus Polonicus Gothobergenisis składając życzenia radości, powagi i troski o dobro naszej Ojczyzny, zaprasza w dniu 12 listopada na swój występ do kościoła na Heden.

 

 

Data: 12 listopada 2023
Miejsce: Kościół Heden, Goeteborg

 

 

STAY WITH US AS LONG AS WE SING

Ciekawy koncert zespołu w katedrze Domkyrkan

 

 


Jarzębinowa Pieśń (K. Serocki, T.Urgacz)

 

 

 

Solistka Joanna Filus-Olenkiewicz

 

 

Koncert odbył się dnia  25 listopada 2023 o godzinie 12:00
Miejsce: Katedra Domkyrkan, Goeteborg


Szczególny gość naszego koncertu: solistka Joanna Filus-Olenkiewicz (viola)

 

 

   

Joanna Filus-Olenkiewicz urodzona w Bielsku-Białej, mieszka w Berlinie od 2010 roku. Jako pasjonatka muzyki pracuje jako skrzypaczka i altowiolistka.
Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, Krakowie, Gdańsku oraz Uniwersytetu Szczecińskiego w Polsce, Universität der Künste w Grazu, Austria oraz Hochschule für Musik und Theater w Rostocku oraz Universität w Poczdamie. Stypendium Prezydenta Miasta Bielska-Białej w 2000 r., Kalifornijskiego Uniwersytetu Południowego w Los Angeles w 2001 r. oraz stowarzyszenia artystów ZAiKS w Warszawie w 2021 r. Występowała jako koncertmistrz i tuttistka z wieloma różnymi orkiestrami (m.in. z Staatstheater Kassel, Radio - Sinfonieorchester Berlin, Staatstheater Oldenburg, Simphonieorchester Münster, Philharmonisches Orchester Freiburg, Hofer Symphoniker, Thüringer Symphoniker Saalfeld-Rudolstadt, Berliner Symphoniker, Philharmonisches Orchester Wernigerode, Narodowa Orkiestra Polskiego Radia w Katowicach). Koncertuje również jako kameralistka i solistka. Brała udział w wielu nagraniach radiowych, m.in. z Narodową Orkiestrą Polskiego Radia w Katowicach, Berlińską Orkiestrą Radiową oraz uczestniczyła w licznych światowych trasach koncertowych.
Joanna Filus-Olenkiewicz jest docentką altówki na kursie Young Talent w Toyohashi w Japonii. Od 2012 roku jest ściśle związana ze szkołą muzyczną w Reinickendorf w Berlinie, gdzie prowadzi klasę skrzypiec i altówki. Od kilku lat współpracuje z kompozytorem Karolem Borsukiem, twórcą muzyki współczesnej. Jego utwory prawykonuje i rozpowszechnia poprzez nagrania i publiczne wykonania oraz publikacje muzyczne. Jest współzałożycielką stowarzyszenia muzycznego VivaceClassico.

Jako czlonkini Internationale Beethoven Geselschaft Berlin pracuje na rzecz organizowanego przez IBG konkursu Young Ludwig Young Music Competition.
Joanna jest tekze aktywnym czlonkiem towarzystwa Europejskie Forum Muzyki Polskiej w Berlinie.

Ponadto zajmuje się edukacją specjalną dla osób z upośledzeniem umysłowym i wzroku oraz pomaga w rozwiązywaniu konfliktów jako mediator i trenerka komunikacji - w Bussines Trends Academy w Berlinie.

 

 

 

 

Hjärtligt välkommen att kontakta oss beträffande samarbete

 Chorus Polonicus Gothoburgensis

Våra kontaktuppgifter

Dirigent:

 

 Chorus Polonicus:

 

Wojciech Głuch 
Tfn: 0704257507
Email: Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den.

e-mail: Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den.
Web: www.choruspolonicus.eu
SWISH: 1234746103

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…