• Körens uppkomst
  Körens uppkomst

  Chorus Polonicus Gothoburgensis bildades under april 1999 vid Föreningen Polska Katoliker i Göteborg, till en början som en blandkör. För närvarande är kören en damkör. Körens grundare är Wojciech Głuch pedagog, kompositör och dirigent.

 • Våra mål
  Våra mål

  Körens mål är att verka för att bevara vår kultur och traditioner bland den polska diasporan i Sverige tack vare vilka olika polska samfund kan komma närmare varandra. Samtidigt strävar vi efter att ta till oss svensk och europeisk musik för att kunna presentera vår tolkning av dessa. Att leva i harmoni med musiken är en glädje som vi gärna delar med oss till publiken, både hemma och utomlands.

 • Dirigent – Wojciech Głuch
  Dirigent – Wojciech Głuch

  Wojciech Głuch har studierat pedagogik och kördirigentskap vid Musikakademin i Warszawa. Under sjuttio- och åttiotalen innehade han musikdirektörsposten vid STS Mångfaldsteater i Warszawa och specialiserade sig även i att leda vokaliseringsövningar... Läs mer

Hide Main content block

Święto niepodległości - Koncert na Heden

  

 

   

 

Z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zespół Chorus Polonicus Gothobergenisis składając życzenia radości, powagi i troski o dobro naszej Ojczyzny, zaprasza w dniu 12 listopada na swój występ do kościoła na Heden.

 

 

Data: 12 listopada 2023
Miejsce: Kościół Heden, Goeteborg

 

 

STAY WITH US AS LONG AS WE SING

Ciekawy koncert zespołu w katedrze Domkyrkan

 

 


Jarzębinowa Pieśń (K. Serocki, T.Urgacz)

 

 

 

Solistka Joanna Filus-Olenkiewicz

 

 

Koncert odbył się dnia  25 listopada 2023 o godzinie 12:00
Miejsce: Katedra Domkyrkan, Goeteborg


Szczególny gość naszego koncertu: solistka Joanna Filus-Olenkiewicz (viola)

 

 

   

Joanna Filus-Olenkiewicz urodzona w Bielsku-Białej, mieszka w Berlinie od 2010 roku. Jako pasjonatka muzyki pracuje jako skrzypaczka i altowiolistka.
Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, Krakowie, Gdańsku oraz Uniwersytetu Szczecińskiego w Polsce, Universität der Künste w Grazu, Austria oraz Hochschule für Musik und Theater w Rostocku oraz Universität w Poczdamie. Stypendium Prezydenta Miasta Bielska-Białej w 2000 r., Kalifornijskiego Uniwersytetu Południowego w Los Angeles w 2001 r. oraz stowarzyszenia artystów ZAiKS w Warszawie w 2021 r. Występowała jako koncertmistrz i tuttistka z wieloma różnymi orkiestrami (m.in. z Staatstheater Kassel, Radio - Sinfonieorchester Berlin, Staatstheater Oldenburg, Simphonieorchester Münster, Philharmonisches Orchester Freiburg, Hofer Symphoniker, Thüringer Symphoniker Saalfeld-Rudolstadt, Berliner Symphoniker, Philharmonisches Orchester Wernigerode, Narodowa Orkiestra Polskiego Radia w Katowicach). Koncertuje również jako kameralistka i solistka. Brała udział w wielu nagraniach radiowych, m.in. z Narodową Orkiestrą Polskiego Radia w Katowicach, Berlińską Orkiestrą Radiową oraz uczestniczyła w licznych światowych trasach koncertowych.
Joanna Filus-Olenkiewicz jest docentką altówki na kursie Young Talent w Toyohashi w Japonii. Od 2012 roku jest ściśle związana ze szkołą muzyczną w Reinickendorf w Berlinie, gdzie prowadzi klasę skrzypiec i altówki. Od kilku lat współpracuje z kompozytorem Karolem Borsukiem, twórcą muzyki współczesnej. Jego utwory prawykonuje i rozpowszechnia poprzez nagrania i publiczne wykonania oraz publikacje muzyczne. Jest współzałożycielką stowarzyszenia muzycznego VivaceClassico.

Jako czlonkini Internationale Beethoven Geselschaft Berlin pracuje na rzecz organizowanego przez IBG konkursu Young Ludwig Young Music Competition.
Joanna jest tekze aktywnym czlonkiem towarzystwa Europejskie Forum Muzyki Polskiej w Berlinie.

Ponadto zajmuje się edukacją specjalną dla osób z upośledzeniem umysłowym i wzroku oraz pomaga w rozwiązywaniu konfliktów jako mediator i trenerka komunikacji - w Bussines Trends Academy w Berlinie.

 

 

 

 

Kommande aktiviteter

Våra inspelningar

Morgonen

s1

dirigent Wojciech Głuch Link download

Värld av toner

s2
dirigent Wojciech Głuch Link download

Fri som en fågel

s3
dirigent Wojciech Głuch Link download

Hjärtligt välkommen att kontakta oss beträffande samarbete

 Chorus Polonicus Gothoburgensis

Våra kontaktuppgifter

Dirigent:

 

 Chorus Polonicus:

 

Wojciech Głuch 
Tfn: 0704257507
Email: Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den.

e-mail: Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den.
Web: www.choruspolonicus.eu
SWISH: 1234746103

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…