Wspólne kolędowanie

12 styczeń 2020 - Kościół Katolicki pod wezwaniem Chrystusa Króla na Heden.

Nasz coroczny koncert bożonarodzeniowy w rzymskokatolickiej świątyni pod wezwaniem Chrystusa Króla w starej dzielnicy Geteborga HEDEN, jest przez nas bardzo oczekiwany, bo to czas radości, wspólnego kolędowania, jak również powagi. Oprócz tradycyjnych kolęd zaprezentowaliśmy dwie, prawie najstarsze, polskie koledy z wieku XVI i XVII, które również i tytułem "Królu Anielski" nawiązują do Chrystusa Króla, pod wezwaniem którego jest ta świątynia. Wśród wspomnianych wczesnych kolęd zaprezentowaliśmy również kolędę z kancjonalu Piotra Artomiusza " Gdy sie Krystus narodzil". Czujemy więc tu spełnienie duchowej potrzeby i pewnej nawet kulturowej satysfakcji, gdyż kolędami z wieku XVII kłaniamy się równie starej, jak i pieknej i dostojnej dzielnicy Geteborga jaką jest Heden, wraz ze swą wspomnianą świątynią. Więcej zdjęć tutaj.

Serdecznie zapraszamy do współpracy i kontaktu

 Chorus Polonicus Gothoburgensis 

Kontakt z nami

Dyrygent:

 

 Chorus Polonicus:

 

Wojciech Głuch 
Tfn: 0704257507
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Web: www.choruspolonicus.eu
SWISH chóru: 1234746103

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…